Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie

Bank scenariuszy

Konpsekt lekcji gimnastyki

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2011-12-17 22:32:24
Autor: Agnieszka Breguła

Konspekt lekcji gimnastyki

Imię i nazwisko prowadzącego: AGNIESZKA Breguła

 

Dyscyplina: gimnastyka

 

Temat: « NAUKA PRZEWROTU W TYŁ Z PRZYSIADU DO PRZYSIADU. DOSKONALENIE POZNANYCH ELEMENTÓW GIMNASTYCZNYCH»

 

Klasa/płeć: dziewczęta: IV d, e

 

Ilość uczniów: 24

 

Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna

 

Czas: 45 min

 

Przybory: materace, skrzynia, odskocznia, magnetofon, ławeczka, piłki, instrukcje na dużych kartkach

 

Cele główne lekcji:

 

  1. Umiejętności: U potrafi samodzielnie wykonać przewroty w przód i w tył z przysiadu do przysiadu, potrafi prawidłowo wykonać zeskok ze skrzyni, zwis z drabinki z asekuracją partnerów, układ równoważny na odwróconej drabince

 

       2.   Motoryka: U kształtuje koordynację ruchową, zwinność, skoczność, równowagę

 

       3.   Wiadomości: U zna zasady bezpieczeństwa podczas lekcji, zasady asekuracji partnera przy poznanych ćwiczeniach oraz potrafi je wykorzystać

 

      4.   Akcenty wychowawcze: współpraca w grupie, potrafi przy pomocy instrukcji zorganizować swoje miejsce ćwiczeń

 

 

 

 

TOK LEKCJI

 

ZADANIA SZCZEGÓŁOWE

Dozow.

Uwagi organ. – metod.

Częśc wstępna

 

Część wstępna

 

 

1.Zorganizowanie

 grupy, sprawdze-nie gotowości do

zajęć.

1.

1.Zbiórka w dwuszeregu.

2.Powitanie klasy.

3.Sprawdzeni obecności i gotowości do zajęć.

1’

Ściagnięcie biżuterii, zegarków itp.

2. Nastawienie do aktywnego i świa- domego udziału w lekcji

2.

* przedstawienie zaplanowanych celów lekcji i sposobów ciekawej ich realizacji

 

1’

 

3. Rozgrzewka

 

 

 

 

3.

Dynamiczna rozgrzewka przy muzyce:

I

1-8 x 4 podwójny step-touch

1-8 x 4 step-out z rękami w przód

1-8 x 4 step out RR w górę

1-8 x 4 hill back

 

1-8 x 2 podwójny step-touch

1-8 x 2 step-out z rękami w przód

1-8 x 2 step out RR w górę

1-8 x 2 hill back

 

1-8 podwójny step-touch

1-8 step-out z rękami w przód

1-8 step out RR w górę

1-8  hill back

 

 

II  UKŁAD:

1-8     PN mambo

1-4     PN step touch

1-4     PN skrzyżny

1-4     LN mambo

1-4     LN step V

1-8     LN step touch

1-8     LN mambo

 

1-8     LN mambo

1-4     LN step touch

1-4       LN skrzyżny

1-4       PN mambo

1-4   PN step V

 

 

 

 

 

 

III c.d. Układu

1-3       PN marsz do przodu

3-4       wymach LN w przód

1-3       LN marsz w tył

3-4       PN w tył

1-8     PN marsz w koło za prawym barkiem

1-4       PN mambo z obrotem

1-4   PN step V

1-4   PN step V

1-4   PN step out

 

1-8     x 4  step out

ćwiczenia rozciągające

 

ĆWICZENIA PRZYGOTOWAWCZE DO NAUKI PRZEWROTU W TYŁ:

  1. siad prosty, skłon do nóg i leżenie przerzutne i powrót do siadu prostego
  2. j.w. z położeniem RR koło głowy, palcami skierowanymi w tył i powrót do siadu prostego
  3. z przysiadu podpartego w zgrupowaniu przetoczenie w tył i powrót do przysiadu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15’

 

 

 

Luźna rozsypka,

Rozgrzewka w formie aerobiku przy muzyce

 

Częśc główna

4. Kształtowanie umiejętności, doskonalenie sprawności, rozwijanie zdolności twórczych

 

 

 

 

 

Część główna

 

4.

ZABAWA: « Kto pierwszy przy chorągiewce»

Uczniowie biegają po całej sali, na sygnał gwizdka jak najszybciej starają się zająć miejsce przy jednym z czterech pachołków. Tak żeby przy jednym pachołku było maksymalnie 4 osoby.

 

 

 

 

STACJA I

Przeskok obunóż przez piłkę lekarską wyskok na jedną część skrzyni i poprawne wykonanie zeskoku ze skrzyni

Zad.dodatkowe: wykonanie dwóch rzutów woreczkiem do wiaderka

 

STACJA II

Nauczanie przewrotu z tył materaca ułożonego na odskoczni

Doskonalenie przewrotu w przód

 

STACJA III

 

Układ ćwiczeń równoważnych na odwróconej ławeczce

Zad. Dodatkowe: 10 przysiadów z piłką lekarska przed sobą

 

STACJA IV

Zwis z drabinki z asekuracja dwóch uczniów.

 

25

 

 

 

1’

 

 

 

 

 

 

 

5’

 

 

 

 

 

5’

 

 

 

 

5’

 

 

 

5’

 

Podział na 4 zespoły poprzez zabawe

Zadaniem zabawy jest wyłonienie w sposób losowy zaspołów ćwiczebnych

 

 

U po podziale na zespoły udają się do plansz, które odpowiadają ich stacjom. Na pachołkach były przyklejone nr stacji

 

 

 

 

 

 

 

 

Częśc końcowa

Częśc końcowa

 

 

 

5. Uspokojenie

organizmu, korekcja postawy.

 

 

5.

Marsz dokoła Sali:

 Marsz we wspięciu na palcach – ćwiczenia oddechowe

Marsz z krążeniem głowy

Wyciąganie RR wysoko w górę

3’

 

6. Czynności organ. – wychow.

6.

Omówienie istotnych elementów lekcji.

 Pochwała postaw zaangażowanych w lekcji i napiętnowanie postaw negatywnych.

2’

 

7. Nastawienie do samodzielnej pracy

7.

przekazanie wiadomości na temat wykonywanych zadań do czego one służą i w czym pomagają

1’

 

 


Powrót | Do góry
Zaloguj się

, aby dodać komentarz.