Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie

Places in Town — Instytucje użyteczności publicznej w mieście

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2011-10-06 19:23:28
Autor: Monika Bilska

Jest to konspekt lekcji języka angielskiego dla klasy V SP opierającej się na wprowadzeniu nowego słownictwa związanego z instytucjami użyteczności publicznej znajdującymi się w mieście.

TEMAT: Places in Town — słownictwo związane z miejscami użyteczności publicznej

PRZEDMIOT: Język angielski

KLASA: V SP

CELE:

— znajomość form osobowych czasowników «to be», «to have got» i prawidłowe stosowanie w zdaniach

— znajomość i poprawne użycie czasu Present Simple

— znajomość i umiejętność poprawnej wymowy w j. Angielskim

— rozpoznawanie kontekstu sytuacyjnego – poprawne uzupełnianie luk w tekście na podstawie tekstu: a) czytanego, b) pisanego

— znajomość i poprawne użycie form «there is/there are» 

ZAPLANOWANE METODY PRACY:

— problemowa (opis miejsc użyteczności publicznej)

— czynnościowa (wykonywanie poleceń)

— komunikacyjna (zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi) 

ZAPLANOWANE FORMY PRACY:

— indywidualna

— frontalna

— praca całą klasą

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

— obrazki z miejscami użyteczności publicznej

— podpisy pod obrazki

— krzyżówka

— książka + ćwiczenia WINNERS 2

PRZEBIEG LEKCJI:

  1. Rozgrzewka językowa – gra «HANGMAN» (pol. «wisielec»). Po odgadnięciu hasła («Places in Town») nauczyciel informuje uczniów, że jest to temat lekcji i pyta o jego znaczenie. Krótka dyskusja (+ewentualne przetłumaczenie i wyjaśnienie tematu w j. polskim).
  2. Obrazki na ścianach. Nauczyciel wręcza uczniom kartki z nazwami miejsc użyteczności publicznej. Uczniowie (po kolei) podchodzą do właściwego obrazka i zawieszają pod nim jego nazwę. W razie potrzeby nauczyciel pomaga uczniowi mówiąc HOT/COLD (pol. «ciepło/zimno»).
  3. Krzyżówka. Nauczyciel rozdaje kartki z krzyżówką. Uczniowie uzupełniają krzyżówkę podchodząc do obrazków i przepisując nazwy. Następnie uczniowie wklejają kartki do zeszytów.
  4. Kalambury. Uczniowie (po kolei) wychodzą na środek klasy i pokazują w jakim miejscu użyteczności publicznej się znajdują. Reszta klasy zgaduje używając formy «Is it a ...?».
  5. Słuchanie. Książka «Winners 2», str. 32, ćw. 1. Numerowanie obrazków.
  6. Słuchanie. Książka «Winners 2», str. 32, ćw. 2. Uzupełnianie tekstu piosenki.
  7. Tabela. Książka «Winners 2», str. 32, ćw. 4. Uzupełnianie tabeli na podstawie informacji z piosenki. Uczniowie zdolni rozpisuja w zeszycie informacje z tabeli używając zwrotów «There is/There isn’t a ...».
  8. Zgadywanki. Ćwiczenia «Winners 2», str 26, ćw 1. Czytając opisy uczniowie zgadują nazwy miejsc użyteczności publicznej. Uczniowie zdolni piszą nowe zgadywanki w zeszycie (na «+» lub do wykorzystania na następnej lekcji).
  9. Zadanie domowe. Książka «Winners 2», str. 47, projekt B. Uczniowie rysują i poisują swoje miasto marzeń.

 

Opracowała: Monika Bilska


Powrót | Do góry

Pliki do pobrania

Zaloguj się

, aby dodać komentarz.