Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie

Scenariusz lekcji informatyki realizowanej w klasie piątej, utrwalającej pracę z kalkulatorem.

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2011-07-29 23:42:08

Scenariusz opracowany został na lekcję informatyki, ale można
z powodzeniem wykorzystać go na lekcjach przyrody lub techniki podczas omawiania zagadnień związanych z żywieniem i zapotrzebowaniem energetycznym różnych grup wiekowych. Korzystanie z Internetu wymusza konieczność przeprowadzenia zajęć w pracowni komputerowej. Temat bardzo dobry na lekcję utrwalającą pracę z kalkulatorem. Strony internetowe do wykorzystania w szerokim zakresie w zależności od potrzeb i pomysłowości nauczyciela.

 

Scenariusz lekcji informatyki — klasa piąta

 

Tytuł podręcznika: ,, Informatyka 2000«

 

Wydawnictwo: ,, Czarny Kruk»

 

Autorzy: J. Białowąs, K. Chmielewska, A. Drogowski, E. Figielska-Pezda, Małgorzata Mordaka

 

  1. 1.     Dział programowy: Praktyczne zastosowanie komputera — kalkulator.

 

2. Temat: Wykonujemy obliczenia na kalkulatorze — ćwiczenia.

 

3. Czas trwania zajęć: 45 minut

 

4. Cele lekcji:

 

Wiadomości:

— uczeń wie jak uruchomić aplikację kalkulator,

— uczeń wie jak korzystać z aplikacji kalkulator,.

 

Umiejętności:

— odczytuje ze zrozumieniem polecenia zawarte w karcie pracy,

— wykonuje podstawowe obliczenia korzystając z aplikacji kalkulator,

— oblicza procent z liczby,

— korzysta z pamięci kalkulatora,

— zapisuje utworzony dokument w odpowiednim folderze, pod odpowiednią nazwą.

 

Postawy:

— kształtowanie umiejętności praktycznych przydatnych w życiu człowieka,

— uświadomienie korzyści płynących z nabycia umiejętności praktycznych potrzebnych w życiu człowieka,

— ocenianie swoich predyspozycji i możliwości.

 

Zasób posiadanej wiedzy:

— tworzy dokumenty w edytorze tekstu i zapisuje je.

 

5. Metody nauczania: pogadanka wprowadzająca, ćwiczenia praktyczne z kartą pracy ucznia.

 

6. Formy pracy: z całą klasą, w grupach dwuosobowych.

 

7. Środki dydaktyczne: zasoby komputera, karta pracy ucznia, tabela z wartościami kalorycznymi produktów żywnościowych, Internet.

 

8. Przebieg lekcji:

 

— Czynności organizacyjno porządkowe.

 

— Wprowadzenie do tematu lekcji:

  • Określenie celów lekcji,
  • Przypomnienie zasady zapisywania dokumentów(chętny uczeń).
  • Przypomnienie sposobu obliczania procentu liczby i korzystania z pamięci kalkulatora.
  • Zapoznanie z przebiegiem zajęć.

Dane autora: Dorota Gajda


Powrót | Do góry
Zaloguj się

, aby dodać komentarz.