Zajęcia integracyjne dla uczniów, rodziców i nauczycieli z okazji Świąt Bożegonarodzenia. Zajęcia przeznaczone dla uczniów z upośledzeniem umysłowym głębokim i ich integracji z otoczeniem.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH
Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGONARODZENIA
Uczestnicy: uczniowie indywidualnych i zespołowych zajęć rewalidacyjno- wychowawczych, nauczyciele i rodzice.
Temat: Zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
Cel ogólny:
— kultywowanie zwyczajów Bożonarodzeniowych.
Cele szczegółowe:
— uczeń potrafi wypowiedzieć swoje świąteczne życzenie.
— uczeń potrafi napisać swiąteczne życzenie samodzielnie lub z pomocą.
— uczeń potrafi wykonywać samodzielnie lub z pomocą łańcuch
choinkowy.
— uczeń potrafi zaśpiewać kolędę, powiedzieć lub przeczytać wiersz.
— uczeń potrafi odpowiednio zachować się przy stole.
Cel rewalidacyjny:
— usprawnienie motoryki małej podczas robienia choinkowego
łańcucha.
Metody pracy:
— słowna.
— czynna.
— ogląowa.
Formy pracy:
— zbiorowa.
— indywidualna.
Pomoce dydaktyczne: papier kolorowy, klej, papierowe bombki, obrusy, stroiki świąteczne, serwetki, komputer, rzutnik, prezentacja multimedialna, opłatek, ciasta, kawa, herbata.
Przebieg zajęć:
1. Powitanie gości.
2. Zaśpiewanie wspólnie kolęd.
3. Recytacje wierszy o tematyce Bożonarodzeniowej.
4. Wspólne robienie łańcucha i zawieszenie go na choince.
5. Świąteczne życzenia– układanie, pisanie życzeń i marzeń na papierowych.
bombkach i zawieszanie ich na choince.
6. Wspólne nakrywanie świątecznego stołu.
7. Dzielenie się opłatkiem.
8.Oglądanie prezętacji multimedjalnych o tematyce świątecznej.
9. Słodki poczęstunek.
Dane autora: Agnieszka Bednaruk
Powrót | Do góry





, aby dodać komentarz.