Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie

Konspekt lekcji języka angielskiego

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2011-01-12 18:22:45
Autor: Agata Skarbek

In a restaurant— konspekt dla klasy III gimnazjum, kóra realizuje kurs New Adventures Pre Intermediate, choć można go wykorzystać również bez tego podręcznika

Konspekt lekcji języka angielskiego

 

Temat:           In a restaurant– zamawianie jedzenia w restauracji.

Data:             19.11.2010

Klasa:            III gimnazjum

Nauczyciel:   Agata Skarbek

Cele:                         — U. zna nazwy różnych potraw w języku angielskim (poznane na poprzednich lekcjach i utrwalane na tej),

                                   - U. rozumie przeczytany dialog, potrafi odpowiedzieć, kto co zamówił,

— U. zna wyrażenia potrzebne do zamówienia i odebrania zamówienia w restauracji, potrafi złożyć zamówienie,

Materiały i pomoce dydaktyczne: Podręcznik New Adventures Pre-elementary wyd. Oxford, duże kartony i flamastry,

Formy pracy: całą klasą, w grupach, indywidualnie

 

Przebieg lekcji:

Przygotowanie:

Nauczyciel wita uczniów i sprawdza obecność,

Sprawdzenie zadania domowego.

Rozgrzewka językowa:

N. wyjaśnia zadanie: U. zostaną podzieleni na grupy czteroosobowe, dostaną duży karton papieru i każda grupa będzie musiała przygotować menu danej restauracji (gr. I– restauracja wegetariańska, gr. II — bar fast food, gr. III– cukiernia, gr. IV– bar mleczny). W zależności od typu restauracji każda grupa powinna wziąć pod uwagę napoje, dania główne i desery. Po 5 minutach każda grupa przypina swoje menu do tablicy.

Prezentacja:

U. zapisują temat lekcji, a następnie słuchają i czytają dialog na str. 36 w ćw. 3 i podkreślają, co zamawiało które z dzieci.

N. wypisuje na tablicy, a U. w zeszytach wyrażenia z dialogu, które są przydatne do zamawiania jedzenia w restauracji,

N. dzieli U. na trzy grupy (Mark, Kelly, Walter), U. głośno czytają dialog z podziałem na grupy, utrwalając nowe wyrażenia,

Każda z grup czteroosobowych, które tworzyły menu, wyznacza kelnera. Każdy kelner podchodzi do trzech uczniów z innych grup, może mieć przy sobie zeszyt z nowymi wyrażeniami, służące mu jako notes do zbierania zamówienia. Każdy z uczniów powinien złożyć zamówienie przynajmniej u jednego kelnera.

Zadanie domowe:

Nauczyciel dyktuje i tłumaczy zadania domowe: U. mają stworzyć menu typowo polskiej restauracji i zapisać dialog w tej restauracji, używając zwrotów z lekcji.

 


 

 7 min.

 

 8 min.

 

 

 

 

 5 min.

5 min.

5 min.

 

 13

min.

 

 

 

2 min.


Powrót | Do góry
Zaloguj się

, aby dodać komentarz.