Szkolny turniej tenisa stołowego

Data dodania: 2010-06-14 20:29:12

Autor: Beata Nowak

Szkolny turniej tenisa stołowego

KONSPEKT LEKCJI WF DLA KLASY V

Liczba uczestników: 18  

 

 Temat- zadanie główne: Szkolny turniej tenisa stołowego.

 

 Cele operacyjne w zakresie:

-          umiejętności: doskonalenie techniki gry w tenisa stołowego

-          wiadomości: zapoznanie z metodyką sędziowania poszczególnych gier

-          motoryczności poszerzenie repertuaru ruchowego i sprawności specjalnej

-          wychowania: stosowanie zasady fair-play w rywalizacji sportowej

 

 

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna                                                   Czas trwania: 45 minut

 

Pomoce dydaktyczne: stoły do tenisa stołowego, rakietki, piłeczki, tabela.

 

Część lekcji

Układ działań

  (tok lekcji)

            Treść zadań

dozowanie

Uwagi o realizacji, formy, metody, środki.

      1

2

                   3

       4

5

Część I wstępna (10 minut)

1. Czynności organizacyjno-porządkowe

  1. Zbiórka.
  2. Sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć.
  3. Podanie zadań lekcji

 

    2     minuty

 

  Czynności nauczyciela

 

Rozgrzewka-

ogólnorozwojowa

przygotowanie aparatu ruchowego do wysiłku fizycznego

  1. Bieg dookoła sali krążenia ramion w przód i w tył na przemian oraz oburącz.
  2. Bieg krokiem dostawnym do wewnątrz i na zewnątrz sali.
  3. Wyskoki z unoszeniem kolan P i L NN.
  4. Bieg dotknięcie P i L ręką podłoża.
  5. Bieg ze zmianą kierunku na sygnał.
  6. Wyskoki z przysiadu na gwizdek.

 

 

 

 

 

 

 

8 minut

 

 

 

 

Metoda naśladowcza

 

 

  1. Stretching.

 

 

Część II główna (30 minut)

1. Rozgrzewka techniczna przy stołach

  1. Doskonalenie półwoleja z  forhendu i bekhendu po przekątnej.
  2. Doskonalenie przebicia z F i B.
  3. Doskonalenie top-spina F i B.

Gra właściwa z naciskiem na elementy techniki i taktyki gry, indywidualne ćwiczenia mające na celu rozszerzenie repertuaru gry w tenisa stołowego.

 

 

 

10 minut

 

 

 

 

 

 

 

20 minut

 

 

 

 

 

 

Metoda zadaniowa- inwencja własna uczniów

Część III końcowa   ( 5 minut)

1. Czynności porządkowe.

1. Uporządkowanie sali, wyróżnienie najlepiej ćwiczących.

 

 

  5 minut

 

  Czynności nauczyciela.

 

 

Opracowanie: mgr Beata Nowak

                        nauczyciel Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach