Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawieñ szkolnych
Lekcja w kinie
Zarejestruj się lub zaloguj aby przeczytać pełen artykuł.

Choroby, które już znasz

Pobierz do PDF Wydrukuj stronÄ™
Data dodania: 2009-11-15 14:50:19
Autor: Anna Fedoruk

Lekcja przyrody dla klasy 4, przygotowana w oparciu o podręcznik wydawnictwa«Nowa Era».

Temat: Choroby, które już znasz.

Cele nauczania:

WIADOMOÅšCI:

uczeń:

- wymieni najprostsze choroby zakaźne,

- wyjaśni, dlaczego nie należy lekceważyć grypy,

- wymieni zasady postępowania w przypadku zachorowania na chorobę zakaźną,

UMIEJĘTNOŚCI:

uczeń

- wyjaśni dlaczego nie należy lekceważyć grypy,

- objaśni zasady postępowania w przypadku zachorowania na omawiane choroby,

- scharakteryzuje objawy anginy,

- scharakteryzuje Å›winkÄ™, odrÄ™, różyczkÄ™, anginÄ™, grypÄ™, ospÄ™ wietrznÄ…,

POSTAWY:

- postawa prozdrowotna

METODY I FORMY PRACY:

- indywidualna,

- zbiorowa,

- pogadanka,

- wypowiedź ucznia,

- rozsypanka,

- praca z tekstem źródÅ‚owym,

ÅšRODKI DYDAKTYCZNE:

- karteczki z nazwami chorób i ich objawami,

- magnesy,

- teksty źródÅ‚owe,

- zeszyt ćwiczeń,

EDUKACJA PROZDROWOTNA - treść nr 9: ochrona przed zagrożeniami naturalnymi,

TOK LEKCJI:

I Faza wprowadzajÄ…ca:

1. Sprawy organizacyjne.

2. Sprawdzenie i ocena pracy domowej.

3. NawiÄ…zanie do tematu –co to sÄ… choroby zakaźne, drogi przenoszenia chorób zakaźnych, czynniki sprzyjajÄ…ce zakażeniu, jakie przeszli choroby – wypowiedź ucznia.

4. Nauczyciel wyjaśnia cel, podaje temat lekcji i zasady pracy na lekcji.

II Faza realizacyjna:

1. Na tablicy zostajÄ… zawieszone karteczki z nazwami chorób oraz objawy. Uczniowie otrzymujÄ… krótkie teksty z opisami wybranych chorób zakaźnych (tekst źródÅ‚owy i schemat chorób w załączeniu)

2. Jeden z uczniów czyta opis wybranej choroby, pozostali uczniowie majÄ… za zadanie wybrać z zawieszonych karteczek odpowiednie objawy dla danej choroby.

3. Na tablicy tworzony jest schemat chorób- z podziaÅ‚em na choroby bakteryjne i wirusowe.

4. Pogadanka: „Choroby źle wyleczone mogÄ… doprowadzić do poważnych powikÅ‚aÅ„ zdrowotnych”

III Faza podsumowujÄ…ca:

1. Uczniowie zapisujÄ…...

Zarejestruj się lub zaloguj aby przeczytać pełen artykuł.
Zaloguj siÄ™

, aby dodać komentarz.