The Pizza Restaurant in Class 3b
Data dodania: 2009-11-11 21:21:10
Autor: Magdalena Bonk
Przedstawiam scenariusz lekcji j. angielskiego dla klasy III szkoły podstawowej. Zaproponowana przeze mnie lekcja ma charakter powtórzeniowy— bazuje na słownictwie dotyczącym jedzenia i zamawiania potraw w restauracji. Została przeprowadzona w klasie uczącej się z podręcznika Superworld 3, wyd. Macmillan, ale z powodzeniem może zostać wykorzystana w klasach pracujących z innym podręcznikiem, młodszych lub starszych.
Temat: Pizzeria w klasie 3b. (The pizza restaurant in class 3b).
Cel ogólny: kształcenie umiejętności pisania oraz porozumiewania się w codziennych sytuacjach
Cele szczegółowe:
- przypomnienie słownictwa związanego z produktami żywnościowymi
- utrwalenie słownictwa z tego zakresu, ze zwróceniem uwagi na właściwy zapis i wymowę
- motywowanie uczniów do twórczej i samodzielnej pracy na lekcji
- integracja różnych technik pracy (min. recytacja, praca plastyczna i manualna, inscenizacja)
- integracja treści nauczania na lekcji j. angielskiego z wiedzą zdobytą na pozostałych lekcjach
- zwrócenie uwagi na właściwe formy współpracy w grupie
- przypomnienie typowych zwrotów używanych podczas dialogu w restauracji (wyrażanie preferencji, zgody i protestu, wyrażanie prośby i podziękowania)
- kształtowanie umiejętności komunikacyjnych w mini-inscenizacji w restauracji
- odwzorowywanie usłyszanego tekstu rymowanki
Cele operacyjne:
Uczeń:
- odnajduje produkty żywnościowe na ilustracji i potrafi je nazwać i zapisać
- udziela odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu i ilustracji
- odczytuje nazwy produktów żywnościowych zachowując właściwą wymowę i intonację
- potrafi zastosować poznane zwroty w prostej scence sytuacyjnej
- potrafi odtworzyć usłyszany tekst rymowanki
- umiejętnie współpracuje w grupie
Metody: metody aktywizujące: „burza mózgów”, pokaz, metoda ćwiczeń, rozmowa, elementy dramy.
Formy pracy: grupowa, zbiorowa, indywidualna
Środki dydaktyczne: ilustracja przedstawiająca węża (załącznik nr 1), plansza - menu restauracji, obrazki ilustrujące składniki pizzy, płyta CD z nagraniem rymowanki (tekst rymowanki w załączniku nr 2), kserokopie zadania domowego (załącznik nr 3).
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
Część wstępna
1. Podanie...
Dostęp do pełnej treści możliwy po zalogowaniu.