Przedstawiam scenariusz lekcji j. angielskiego dla klasy III szkoły podstawowej. Zaproponowana przeze mnie lekcja ma charakter powtórzeniowy— bazuje na słownictwie dotyczącym jedzenia i zamawiania potraw w restauracji. Została przeprowadzona w klasie uczącej się z podręcznika Superworld 3, wyd. Macmillan, ale z powodzeniem może zostać wykorzystana w klasach pracujących z innym podręcznikiem, młodszych lub starszych.
Temat: Pizzeria w klasie 3b. (The pizza restaurant in class 3b).
Cel ogólny: ksztaÅ‚cenie umiejÄ™tnoÅ›ci pisania oraz porozumiewania siÄ™ w codziennych sytuacjach
Cele szczegóÅ‚owe:
- przypomnienie słownictwa związanego z produktami żywnościowymi
- utrwalenie sÅ‚ownictwa z tego zakresu, ze zwróceniem uwagi na wÅ‚aÅ›ciwy zapis i wymowÄ™
- motywowanie uczniów do twórczej i samodzielnej pracy na lekcji
- integracja różnych technik pracy (min. recytacja, praca plastyczna i manualna, inscenizacja)
- integracja treści nauczania na lekcji j. angielskiego z wiedzą zdobytą na pozostałych lekcjach
- zwrócenie uwagi na wÅ‚aÅ›ciwe formy wspóÅ‚pracy w grupie
- przypomnienie typowych zwrotów używanych podczas dialogu w restauracji (wyrażanie preferencji, zgody i protestu, wyrażanie proÅ›by i podziÄ™kowania)
- kształtowanie umiejętności komunikacyjnych w mini-inscenizacji w restauracji
- odwzorowywanie usłyszanego tekstu rymowanki
Cele operacyjne:
Uczeń:
- odnajduje produkty żywnościowe na ilustracji i potrafi je nazwać i zapisać
- udziela odpowiedzi na pytania dotyczÄ…ce tekstu i ilustracji
- odczytuje nazwy produktów żywnoÅ›ciowych zachowujÄ…c wÅ‚aÅ›ciwÄ… wymowÄ™ i intonacjÄ™
- potrafi zastosować poznane zwroty w prostej scence sytuacyjnej
- potrafi odtworzyć usłyszany tekst rymowanki
- umiejÄ™tnie wspóÅ‚pracuje w grupie
Metody: metody aktywizujÄ…ce: „burza mózgów”, pokaz, metoda ćwiczeÅ„, rozmowa, elementy dramy.
Formy pracy: grupowa, zbiorowa, indywidualna
Środki dydaktyczne: ilustracja przedstawiająca węża (załącznik nr 1), plansza - menu restauracji, obrazki ilustrujące składniki pizzy, płyta CD z nagraniem rymowanki (tekst rymowanki w załączniku nr 2), kserokopie zadania domowego (załącznik nr 3).
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
Część wstępna
1. Podanie...






, aby dodać komentarz.