Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie
Zarejestruj się lub zaloguj aby przeczytać pełen artykuł.

Halloween

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2009-11-06 20:05:39
Autor: Agnieszka Głowala

Mam nadzieję, ze moje konspekty ułatwią pracę nauczycielom lub pomogą im w przygotowaniu swoich własnych konspektów lekcji.

Temat lekcji: Culture Point – Halloween.

Czas trwania: 45 min.

Poziom: elementary

Typ szkoły: gimnazjum

Cele lekcji:

  • przypomnienie i rozwinięcie słownictwa związanego ze świętem
  • pogłębienie wiedzy na temat tradycji związanych z halloween
  • rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem
  • praca ze słownikiem
  • korzystanie z różnych źródeł
  • wykazanie się postawą twórczą

Techniki pracy:

  • true / false
  • łączenie wyrazów z ich definicjami
  • uzupełnianie zdań brakującymi wyrazami

Formy pracy:

  • praca indywidualna uczniów
  • praca z całą klasą

Pomoce, materiały, środki dydaktyczne:  Longman – „Dictionary of English Language and Culture”, słowniki dwujęzyczne, kopie tekstu z ćwiczeniami, lampiony z dyni

PRZEBIEG LEKCJI

1. Część wstępna: powitanie uczniów, sprawdzenie listy obecności, sprawdzenie pracy domowej

2. Rozgrzewka językowa: nauczyciel zapisuje na tablicy wyrażenie - "Eve of All Saints' Day”,  a poniżej słownictwo : a demon, a ghost, a witch, a fairy  a goblin, a vampire, a monster, a skeleton, a black cat, a devil,a  pumpkin, a jack o’lantern, i pyta uczniów, z czym kojarzy im się to słownictwo, co będzie tematem lekcji, następnie zapisuje temat na tablicy i prosi by uczniowie wpisali słownictwo do zeszytu i przetłumaczyli je samodzielnie, w razie problemów, by skorzystali z przygotowanych słowników angielsko -polskich. 

3. Prezentacja nowego materiału.

Uczniowie czytają tekst przygotowany w oparciu o słownik „Dictionary of English Language and Culture”. Po zapoznaniu się z tekstem, określają, czy zdania w ćwiczeniu I są prawdziwe, czy fałszywe. 

4. Ćwiczenia utrwalające

Po omówieniu tekstu i odpowiedzi na pytania uczniów, nauczyciel prosi o wykonanie ćwiczeń II i III. Następnie nauczyciel z uczniami sprawdzają poprawność wykonanych ćwiczeń.

5. Zakończenie lekcji

Nauczyciel odpowiada na pytania uczniów związane z lekcją, a następnie zadaje i objaśnia pracę domową . Uczniowie mają w domu wykonać plakat dotyczący Halloween.

Załącznik: tekst i...

Zarejestruj się lub zaloguj aby przeczytać pełen artykuł.
Zaloguj się

, aby dodać komentarz.