Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie

Past Simple - to be

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2009-07-01 19:13:06
Autor: Katarzyna Dłubacz

Jest to konspekt lekcji języka angielskiego w klasie szóstej szkoły podstawowej, napisany na podstawie podręcznika New Friends 2, podczas której uczeń poznaje zasady tworzenia czasu Past Simple od czasownika to be w formie twierdzącej i przeczącej, a także formułowania pytań oraz udzielania odpowiedzi w tym czasie.

Temat: PAST SIMPLE TENSE– «TO BE».
Cel ogólny: Uczeń zna zasady tworzenia czasu przeszłego (Past Simple) od czasownika «to be» (w formie twierdzącej i przeczącej), a także formułowania pytań oraz udzielania odpowiedzi w tym czasie.
Cele szczegółowe:

Wiadomości:
Uczeń zna: 

  • wyrazy i zwroty z Unitu 29,
  • formy twierdzące i przeczące czasownika «be» w czasie Past Simple,
  • sposoby tworzenia pytań z czasownikiem «be» w czasie Past Simple,
  • sposoby udzielania krótkich i długich odpowiedzi w czasie Past Simple.

Umiejętności:
Uczeń potrafi: 

  • zastosować nowe słownictwo w swoich wypowiedziach ustnych i pisemnych,
  • zastosować poznane zasady do formułowania pytań z czasownikiem «be» w czasie Past Simple,
  • udzielać odpowiedzi na pytania postawione w czasie Past Simple.

Postawy:
Uczeń: 

  • współpracuje z rówieśnikami dążąc do osiągnięcia wspólnego celu,
  • umiejętnie rozplanowuje swoją pracę w czasie,
  • dba o czytelność i estetykę wykonywanej pracy.

Metoda:

  • pogadanka,
  • praca z podręcznikiem (indywidualna i w parach).

Czas pracy: 45 minut.

Materiały: 

  • podręcznik i ćwiczenia New Friends 2,
  • Resource 29 z książki dla nauczyciela.

Przebieg lekcji

Część lekcji(czas)Czynności uczniówCzynności nauczyciela
Wstępna (5min.)

– Zapisują temat lekcji

– Pytają o szczegóły.

– Sprawdza listę obecności.

– Informuje uczniów o celu lekcji.

– Zapisuje temat lekcji na tablicy.

Zasadnicza (35min.)

– Wykonują ćwiczenia w podręczniku.

– Zadają pytania.

– Poszczególne osoby przedstawiają wykonane ćwiczenia.

– W międzyczasie zapisują w zeszycie notatkę z lekcji.

 

– Tłumaczy uczniom zasady tworzenia czasu przeszłego od czasownika to be.

— Wyjaśnia poszczególne ćwiczenia w podręczniku.

– Sprawdza poprawność wykonywanych ćwiczeń.

– Troszczy się o pozytywny klimat pracy.

– Obserwuje, słucha, pomaga, koryguje, doradza.

– Kontroluje upływ czasu.

Podsumowanie (5min.)

– Odpowiadają na pytania nauczyciela.

– Zapisują pracę domową.

– Pyta o to, czego uczniowie dowiedzieli się podczas lekcji.

– Wystawia plusy za aktywność na lekcji.

– Zadaje pracę domową z zeszytu ćwiczeń.

Opracowała: Katarzyna Dłubacz


Powrót | Do góry
Zaloguj się

, aby dodać komentarz.