Jest to konspekt lekcji języka angielskiego w klasie szóstej szkoły podstawowej, napisany na podstawie podręcznika New Friends 1, podczas której uczeń poznaje zasady formułowania pytań i udzielania krótkich odpowiedzi w czasie Present Simple.
Temat: PRESENT SIMPLE QUESTIONS.
Cel ogólny: Uczeń zna zasady formułowania pytań i udzielania krótkich odpowiedzi w czasie Present Simple.
Cele szczegółowe:
Wiadomości:
Uczeń zna:
- wyrazy i zwroty z Unitu 23,
- sposoby tworzenia pytań w czasie Present Simple,
- sposoby udzielania krótkich odpowiedzi w czasie Present Simple.
Umiejętności:
Uczeń potrafi:
- zastosować nowe słownictwo w swoich wypowiedziach ustnych i pisemnych,
- zastosować poznane zasady do formułowania pytań w czasie Present Simple,
- udzielać krótkich odpowiedzi na pytania postawione w czasie Present Simple,
- opowiedzieć o tym, co robi (lubi) koleżanka/kolega.
Postawy:
Uczeń:
- współpracuje z rówieśnikami dążąc do osiągnięcia wspólnego celu,
- umiejętnie rozplanowuje swoją pracę w czasie,
- dba o czytelność i estetykę wykonywanej pracy.
Metoda:
- pogadanka,
- praca z podręcznikiem (indywidualna i w parach).
Czas pracy: 45 minut.
Materiały:
- podręcznik i ćwiczenia New Friends 1,
- płyta CD z nagraniem do ćwiczenia 1 ze strony 86 z podręcznika.
Przebieg lekcji
| Część lekcji (czas) | Czynności uczniów | Czynności nauczyciela |
| Wstępna (5min.) | – Zapisują temat lekcji – Pytają o szczegóły. | – Sprawdza listę obecności. – Informuje uczniów o celu lekcji. – Zapisuje temat lekcji na tablicy. |
| Zasadnicza (35min.) | – Słuchają nagrań z płyty CD. – Poszczególne osoby czytają i tłumaczą fragmenty tekstu z podręcznika. – Wykonują ćwiczenia w podręczniku. – Zadają pytania. – Poszczególne osoby przedstawiają wykonane ćwiczenia. – W międzyczasie zapisują w zeszycie notatkę z lekcji. | – Prezentuje uczniom nagrania z płyty CD. – Kontroluje poprawność wymowy oraz tłumaczenia tekstu z podręcznika. – Tłumaczy uczniom poszczególne ćwiczenia w podręczniku. – Sprawdza poprawność wykonywanych ćwiczeń. – Troszczy się o pozytywny klimat pracy. – Obserwuje, słucha, pomaga, koryguje, doradza. – Kontroluje upływ czasu. |
| Podsumowanie (5min.) | – Odpowiadają na pytania nauczyciela. – Zapisują pracę domową. | – Pyta o to, czego uczniowie dowiedzieli się podczas lekcji. – Wystawia plusy za aktywność na lekcji. – Zadaje pracę domową z zeszytu ćwiczeń. |
Opracowała: Katarzyna Dłubacz
Powrót | Do góry





, aby dodać komentarz.