Pracuję w Gimnazjum w Pieckach. Zamieszczony konspekt można przeprowadzić w Tygodniu Misyjnym w klasach I-III gimnazjum.
Przedmiot: Religia
Klasa: I — III gimnazjum
Data: „Tydzień misyjny«
Temat: Wszyscy jesteśmy powołani do misji.
Cele:
Po zakończonych zajęciach uczeń powinien:
1. WIEDZIEĆ
a) zapamiętać czym zajmują się Misje
b) zrozumieć potrzebę pomocy tym, którzy oczekują
2. UMIEĆ
- wskazać na związek między pomaganiem innym a dawaniem świadectwa o wierze w Jezusa
OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE:
- NaCoBeZU — doraźne Rola i odpowiedź na pracę misyjną w codziennym życiu, poznanie i zrozumienie woli Bożej, pozytywne przyjęcie znaczenia Misji
- NaCoBeZU — stałe Poprawne posługiwanie się językiem religijnym, analizowanie treści, schematów
REALIZOWANE STANDARDY WYMAGAŃ EGZAMINACYJNYCH odczytuje treści, informacje przedstawione w schematach, stosuje terminy, pojęcia religijne
REALIZOWANIE ŚCIEŻKI EDUKACYJNEJ
Ścieżka: Edukacja czytelnicza i medialna
Treść: Poznanie znaczenia misji, zrozumienie pojęcia — Misja
Metody nauczania: pogadanka, wykład, odczytywanie treści
Środki dydaktyczne: Pismo Święte, Biblia ilustrowana, Podręcznik ucznia, plakaty misyjne, czasopismo misyjne„Służyć misjom»
Przebieg zajęć:
- Modlitwa
- Sprawdzenie obecności uczniów
- Powtórzenie ostatniej lekcji i nawiązanie do obecnej
- Zapisanie tematu
- Wykład danego tematu (pojęcie, znaczenie Misji)
- Czytanie Pisma Świętego (Dz. 9, 1-31)
- Analizowanie treści Pisma Świętego
- Przerwa śródlekcyjna
- Ćwiczenie — napisz w formie planu tekst (Dz. 9, 1-31)
- Narysuj scenkę przedstawiającą tekst Pisma Świętego (Dz. 9, 1-31)
- Powtórzenie wiadomości z obecnej lekcji
- Praca na lekcji np.: Ułóż pięć zdań mówiących o misjach
- Praca domowa dla chętnych, np. ogłoszenie akcji:„Okulary dla Ghany« lub„Każdy znaczek wspiera misje»
- Modlitwa
Literatura wykorzystana do przygotowania zajęć:
- Katechizm Kościoła Katolickiego
- Pismo Święte
- Przewodnik metodyczny
- Czasopisma misyjne
Opracowała: Barbara Radomska
Powrót | Do góry






, aby dodać komentarz.