Konspekt zajęć z języka angielskiegodla klasy III, szkoły podstawowej, o tematyce Bożonarodzeniowej. Zadaniem lekcji jest przybliżenie uczniom tradycji świąt w Polsce i zagranicą, zapoznanie ich z podstawowym słownictwem związanym ze świętami oraz zaznajomienie z piosenkami typowymi dla Bożego Narodzenia. Konspekt jest napisany w oparciu o program wydawnictwa Macmillan— Superworld.
Nauczyciel: mgr Joanna Giemska
Przedmiot: język angielski
Klasa: IIIb
Temat: Merry Christmas.
Cele: Uczeń poszerza wiedzę o Świętach Bożego Narodzenia, wzbogaca i utrwala słownictwo związane z tematem świąt, potrafi posługiwać się poznanym słownictwem, rozumienie tekst słuchany oraz umie zaśpiewać świąteczną piosenkę.
Metody: podające: opowiadanie, wyjaśnienia; aktywizujące: burza mózgów, piosenka; programowane: z użyciem odtwarzacza CD oraz podręczników; praktyczne: ćwiczenia przedmiotowe
Formy: zbiorowa, grupowa, indywidualna
Pomoce dydaktyczne: podręcznik i ćwiczenia "Superworld 3", płyta CD, odtwarzacz, kredki, nożyczki, klej, karty z obrazkami, kartki z napisanymi czynnościami po polsku i po angielsku
Przebieg zajęć:
1. Nauczyciel wchodzi do klasy i wita się z uczniami:
- Good Morning.
- Good Morning.
2. Nauczyciel sprawdza czy wszyscy uczniowie są przygotowani do zajęć – czy mają podręczniki i zeszyty.
3. Nauczyciel rozpoczyna temat zdaniem:
There’re 7 days till… Christmas. (7 dni do Bożego Narodzenia)
Pyta:
Are you happy it’s Christmas? (Cieszycie się, że to już Święta?)
Uczniowie odpowiadają.
4. Nauczyciel pyta uczniów, czy pamiętają angielskie nazwy rzeczy, które są charakterystyczne dla Świąt Bożego Narodzenia:
Can you remember the names of Christmas things of English?
Uczniowie zgłaszają się i podają poszczególne słówka, np.: Glass Ball, stocking, bells, chains, Santa Claus, christmas tree, presents itp.
Nauczyciel dla ponownego utrwalenia tych nazw pyta uczniów o to co widzą na pokazywanych przez niego kartach. Na kartach są przedmioty związane ze świętami, które uczniowie nazywają po angielsku.
5. Nauczyciel rozpoczyna część właściwą zajęć, poprzez wprowadzenie do wysłuchania krótkiej historyjki, o małej choineczce. Informuje uczniów, że w opowiadaniu występują dwie osoby: Rob i Nicky. Po wysłuchaniu opowieści uczniowie będą musieli...






, aby dodać komentarz.