Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie
Zarejestruj się lub zaloguj aby przeczytać pełen artykuł.

Rozpoznajemy i nazywamy uczucia

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2009-05-22 22:29:52
Autor: Kornelia Mateja

Uświadomienie dzieciom, że w różnych sytuacjach ludzie przeżywają różne uczucia. Konspekt zajęć dla grupy sześcioletnej.

Temat: Rozpoznajemy i nazywamy uczucia.

Cele:

  • Uświadomienie dzieciom, że w różnych sytuacjach ludzie przeżywają różne uczucia.
  • Kształtowanie umiejętności godzenia się, używania zwrotów: PRZEPRASZAM, PRZYKRO MI, NIE GNIEWAJ SIĘ.

Pomoce: fotografie ilustrujące ludzkie uczucia- strach, smutek, złość, radość, znudzenie, wiersz Danuty Wawiłow “Pożałuj mnie”.

Przebieg zajęć:

1. W sali wiszą fotografie przedstawiające uczucia: strachu, smutku, złości, radości i znudzenia. Dzieci po wejściu do sali i przyjrzeniu się fotografiom stają przy tym zdjęciu, które odzwierciedla ich samopoczucie. Rozmowa nauczyciela z dziećmi:

  • Dlaczego tak się czujesz?
  • Co sprawiło, że tak się czujesz?
  • Co wpłynęło na twoje samopoczucie?
  • Jak nazywa się to uczucie?

2. Nauczyciel zauważa, że nie tylko twarze wyrażają jakieś uczucia. Czyjeś uczucia możemy rozpoznać patrząc na człowieka z daleka, nie widząc jego twarzy, ale obserwując jego ruchy. Nauczyciel demonstruje poszczególne uczucia bez “angażowania” twarzy- chodzi bardzo wolno ze zwieszoną głową na piersi, zaczyna wygrażać pięściami, nagle przerywa chodzenie i kuli się, zaczyna...

Zarejestruj się lub zaloguj aby przeczytać pełen artykuł.
Zaloguj się

, aby dodać komentarz.