SCENARIUSZ ZAJĘĆ W GRUPIE 4-5 LATKÓW
TEMAT: na podstawie wiersza W. Chotomskiej pt.,, Jak biedronka zgubiła kropki?”- utrwalenie liczebników porządkowych( pierwsza, druga..), kształcenie umiejętności uważnego słuchania tekstu literackiego i przełożenia go na język matematyczny.
CELE OGÓLNE:
§ Zapoznanie dzieci z utworem literackim
§ Utrwalenie liczebników porządkowych
§ Rozwijanie wiary we własne możliwości
CELE SZCZEGÓŁOWE:
§Potrafi odpowiedzieć na postawione pytania
§Dziecko współdziała podczas wykonywania zadań grupowych
§Potrafi słuchać uważnie wypowiedzi kolegów
§Umie przełożyć tekst literacki na język matematyczny
§Potrafi przeliczać do 6
§Dz. Starsze posługują się liczebnikami porządkowymi do 6 i wyżej
§Potrafi odczytać kod z figur geometrycznych
POMOCE:
Wiersz W. Chotomskiej pt.,, Jak biedronka zgubiła kropki?”, koperta dla każdego dziecka z sylwetą biedronki i czarne kółka, sylwety motyli z kodem z figur geometrycznych, bilet na przyjęcie u motyli, ilustracje do wiersza, nagranie z płyty CD do zabawy ruchowej, karty pracy
Wiersz:
W poniedziałek bardzo rano pierwsza kropka wpadła w siano
Drugą kropką wiatr we wtorek grał w siatkówkę nad jeziorem
W środę kos dał swoim dzieciom do zabawy kropkę trzecią
W czwartek czwarta z siedmiu kropek w świat ruszyła autostopem
Piąta kropka w piątek rano wpadła w studnię murowaną
Szóstą kotek wziął w sobotę i nie oddał jej z powrotem
A ta siódma przy niedzieli spadła w mieście z karuzeli.
PRZEBIEG ZAJĘCIA:






, aby dodać komentarz.