Konspekt lekcji gimnastyki
Imię i nazwisko prowadzącego: AGNIESZKA Breguła
Dyscyplina: gimnastyka
Temat: « NAUKA PRZEWROTU W TYŁ Z PRZYSIADU DO PRZYSIADU. DOSKONALENIE POZNANYCH ELEMENTÓW GIMNASTYCZNYCH»
Klasa/płeć: dziewczęta: IV d, e
Ilość uczniów: 24
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas: 45 min
Przybory: materace, skrzynia, odskocznia, magnetofon, ławeczka, piłki, instrukcje na dużych kartkach
Cele główne lekcji:
- Umiejętności: U potrafi samodzielnie wykonać przewroty w przód i w tył z przysiadu do przysiadu, potrafi prawidłowo wykonać zeskok ze skrzyni, zwis z drabinki z asekuracją partnerów, układ równoważny na odwróconej drabince
2. Motoryka: U kształtuje koordynację ruchową, zwinność, skoczność, równowagę
3. Wiadomości: U zna zasady bezpieczeństwa podczas lekcji, zasady asekuracji partnera przy poznanych ćwiczeniach oraz potrafi je wykorzystać
4. Akcenty wychowawcze: współpraca w grupie, potrafi przy pomocy instrukcji zorganizować swoje miejsce ćwiczeń
TOK LEKCJI
| ZADANIA SZCZEGÓŁOWE | Dozow. | Uwagi organ. – metod. | ||
Częśc wstępna
| Część wstępna |
|
| ||
1.Zorganizowanie grupy, sprawdze-nie gotowości do zajęć. | 1. 1.Zbiórka w dwuszeregu. 2.Powitanie klasy. 3.Sprawdzeni obecności i gotowości do zajęć. | 1’ | Ściagnięcie biżuterii, zegarków itp. | ||
2. Nastawienie do aktywnego i świa- domego udziału w lekcji | 2. * przedstawienie zaplanowanych celów lekcji i sposobów ciekawej ich realizacji
| 1’ |
| ||
3. Rozgrzewka
| 3. Dynamiczna rozgrzewka przy muzyce:
III c.d. Układu 1-3 PN marsz do przodu 3-4 wymach LN w przód 1-3 LN marsz w tył 3-4 PN w tył 1-8 PN marsz w koło za prawym barkiem 1-4 PN mambo z obrotem 1-4 PN step V 1-4 PN step V 1-4 PN step out
1-8 x 4 step out ćwiczenia rozciągające
ĆWICZENIA PRZYGOTOWAWCZE DO NAUKI PRZEWROTU W TYŁ:
|
15’ |
Luźna rozsypka, Rozgrzewka w formie aerobiku przy muzyce | ||
Częśc główna 4. Kształtowanie umiejętności, doskonalenie sprawności, rozwijanie zdolności twórczych
| Część główna
4. ZABAWA: « Kto pierwszy przy chorągiewce» Uczniowie biegają po całej sali, na sygnał gwizdka jak najszybciej starają się zająć miejsce przy jednym z czterech pachołków. Tak żeby przy jednym pachołku było maksymalnie 4 osoby.
STACJA I Przeskok obunóż przez piłkę lekarską wyskok na jedną część skrzyni i poprawne wykonanie zeskoku ze skrzyni Zad.dodatkowe: wykonanie dwóch rzutów woreczkiem do wiaderka
STACJA II Nauczanie przewrotu z tył materaca ułożonego na odskoczni Doskonalenie przewrotu w przód
STACJA III
Układ ćwiczeń równoważnych na odwróconej ławeczce Zad. Dodatkowe: 10 przysiadów z piłką lekarska przed sobą
STACJA IV Zwis z drabinki z asekuracja dwóch uczniów.
| 25
1’
5’
5’
5’
5’ |
Podział na 4 zespoły poprzez zabawe Zadaniem zabawy jest wyłonienie w sposób losowy zaspołów ćwiczebnych
U po podziale na zespoły udają się do plansz, które odpowiadają ich stacjom. Na pachołkach były przyklejone nr stacji
| ||
| Częśc końcowa | Częśc końcowa
|
|
| ||
5. Uspokojenie organizmu, korekcja postawy.
| 5. Marsz dokoła Sali: Marsz we wspięciu na palcach – ćwiczenia oddechowe Marsz z krążeniem głowy Wyciąganie RR wysoko w górę | 3’ |
| ||
6. Czynności organ. – wychow. | 6. Omówienie istotnych elementów lekcji. Pochwała postaw zaangażowanych w lekcji i napiętnowanie postaw negatywnych. | 2’ |
| ||
7. Nastawienie do samodzielnej pracy | 7. przekazanie wiadomości na temat wykonywanych zadań do czego one służą i w czym pomagają | 1’ |
|
Powrót | Do góry





, aby dodać komentarz.