Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie

W wiejskiej zagrodzie

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2011-06-24 04:03:22
Autor: Hanna Bartman

Konspekt zajęc z dziecmi6-letnimi w oddziale przedszkolnym przeprowadzony w ramach tematu ogólnego
« Wieś„

Konspekt zajęcia przeprowadzonego w grupie– 6 latki,

 

Prowadząca: Hanna Bartman

Temat zajęcia: W wiejskiej zagrodzie

Cele główne :

  — poszerzenie wiadomości dzieci na temat zwierząt hodowlanych,

  — integrowanie grupy poprzez wspólne działanie,

  — doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Cele szczegółowe:

   Dziecko:

   — wie, jakie zwierzęta żyją na wiejskim podwórzu,

   — potrafi rozróżniać i naśladować głosy zwierząt,

   — nazywa osobniki dorosłe i ich potomstwo,

   — potrafi zgodnie współdziałac w grupie,

   — sprawnie przelicza elementy zbioru,

   — gromadzi słowa związane z omawiana tematyką,

   — zna tekst i melodię I zwrotki piosenki„Dziwne rozmowy”

Pomoce: ilustracje wiejskiego podwórka, rysunki zwierząt, kaseta z nagraniami,

    karty pracy, napisy.

Przebieg :

  1. Powitanie dzieci  przez kukiełkę– koguta,
  2. Rozwiązywanie zagadek o zwierzętach hodowanych w gospodarstwie

i ich dzieciach, N. stopniowo odsłania ilustracje na gazetce.

     3.  Zabawa „Zwierzęta i gospodarz” dzieci podzielone na grupy, przeliczają        

          ilość zwierząt w danej grupie, odczytuja napisy– nazwy domów zwierząt,

          Dzieci  w rytm akompaniamentu  biegają po sali. Na przewrwę w muzyce

          przykucają, uderzając opuszkami palców o podłogę i wypowiadają tekst:

         „ gdzie się podział nasz gospodarz, kiedy nam śniadanie poda”. Kiedy N.                      

          unosi nazwę wybranego przez siebie zwierzęcia– dzieci zatrzymują się

          i naśladują jego głos.

      4.    Praca z książką „Wesoła szkoła sześciolatka” 

— rozpoznawanie i nazywanie ssaków hodowanych przez człowieka

— rozróżnianie grup zwierząt ( hodowlane, egzotyczne, dzikie),

      5.  Dobieranie zwierząt w pary– osobniki dorosłe i ich potomstwo.

          Nazywanie rodziców i ich dzieci:

          Kura– kurczątko

          Krowa– cielątko

          Koza– kożlątko

           Klacz– żrebiątko

           Kaczka– kaczatko      

  1. Dzieci układają rzędem obrazki ze zwierzętami– liczą od początku do końca

i od końca do początku, powiedz, która z kolei jest krowa, który jest cielak,

licząc od początku? A licząc od końca?

   7. Nauczycielka czyta dzieciom wiersz J. Brzechwy„ Koziołeczek”

  1. Gdzie mieszkają?„Domki zwierząt”

Praca indywidualna na kartce A4

Czytanie zdań i dopasowywanie ich do określonych obrazków–domków.

  1. Nauka piosenki„ Dziwne rozmowy”

Tworzenie akompaniamentu perkusyjnego do piosenki.

 Zabawy przy muzyce.

 


Powrót | Do góry
Zaloguj się

, aby dodać komentarz.