Zajęcia integracyjne dla uczniów, rodziców i nauczycieli z okazji Świąt Bożegonarodzenia. Zajęcia przeznaczone dla uczniów z upośledzeniem umysłowym głębokim i ich integracji z otoczeniem.
SCENARIUSZ ZAJĘĆ OTWARTYCH
Â
Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGONARODZENIA
Â
Uczestnicy: uczniowie indywidualnych i zespołowych zajęć rewalidacyjno- wychowawczych, nauczyciele i rodzice.
Â
Â
Â
Temat: Zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
Â
Â
Cel ogólny:
— kultywowanie zwyczajów Bożonarodzeniowych.
Â
Â
Cele szczegółowe:
— uczeń potrafi wypowiedzieć swoje świąteczne życzenie.
— uczeń potrafi napisać swiąteczne życzenie samodzielnie lub z pomocą.
— uczeń potrafi wykonywać samodzielnie lub z pomocą łańcuch
choinkowy.
— uczeń potrafi zaśpiewać kolędę, powiedzieć lub przeczytać wiersz.
— uczeń potrafi odpowiednio zachować się przy stole.
Â
Â
Cel rewalidacyjny:
— usprawnienie motoryki małej podczas robienia choinkowego
łańcucha.
Â
Â
Metody pracy:
— słowna.
— czynna.
— ogląowa.
Â
Formy pracy:
— zbiorowa.
— indywidualna.
Â
Pomoce dydaktyczne: papier kolorowy, klej, papierowe bombki, obrusy, stroiki świąteczne, serwetki, komputer, rzutnik, prezentacja multimedialna, opłatek, ciasta, kawa, herbata.
Â
Â
Przebieg zajęć:
Â
1. Powitanie gości.
2. Zaśpiewanie wspólnie kolęd.
3. Recytacje wierszy o tematyce Bożonarodzeniowej.
4. Wspólne robienie Å‚aÅ„cucha i zawieszenie go na choince.Â
5. Świąteczne życzenia– układanie, pisanie życzeń i marzeń na papierowych.
    bombkach i zawieszanie ich na choince.
6. Wspólne nakrywanie świątecznego stołu.
7. Dzielenie się opłatkiem.
8.Oglądanie prezętacji multimedjalnych o tematyce świątecznej.
9. Słodki poczęstunek.
 Dane autora: Agnieszka Bednaruk
Powrót | Do góry





, aby dodać komentarz.