Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawieñ szkolnych
Lekcja w kinie

Bank scenariuszy

Konkurs języka angielskiego

Pobierz do PDF Wydrukuj stronÄ™
Data dodania: 2011-06-07 22:18:23
Autor: Joanna Tyranowicz

Od trzech lat organizuję międzyszkolny konkurs języka angielskiego dla najmłodszych. Odbywał się on w różnych formach- indywidualnej, gdzie uczniowie rozwiązywali testy odpowiednie do każdego poziomu oraz grupowej- tu uczestnicy mieli do wykonania rozmaite zadania. Ostatnia edycja konkursu miała formę wyścigów rzędów- czyli j. angielski na sportowo. Szkoły były reprezentowane przez 6-cio osobowe drużyny- po 2 osoby z poziomu klas1,2 i 3. Dzieci bawiły się wybornie.

Ideą III edycji konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę, w której potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy słownikowej. Konkurs składa się z czterech zadań, które mają charakter wyścigów rzędów w połączeniu z zadaniami z języka angielskiego.

 

 REGULAMIN

I ORGANIZATOR

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Złotowie.

 

II UCZESTNICY

W konkursie biorą udział uczniowie klas I- III szkół podstawowych uczący się języka  angielskiego w szkole lub poza szkołą. Uczestnicy konkursu winni  wykazać się znajomością języka określoną podstawą programową języka angielskiego dla klas I- III szkół podstawowych.

 

III CELE KONKURSU

Celem konkursu jest:

1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań do samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych.

2. Motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych.

3. Podniesienie i wyrównanie poziomu umiejętności językowych.

4. Rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych, np. kontrolowanie procesu własnego uczenia się.

5. Wprowadzenie uczniów w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.

 


 

IV PRZEBIEG KONKURSU

Uczniowie ustawieni są w czterech grupach po 6 uczestników- reprezentantów poszczególnych szkół (z każdego poziomu po 2 uczniów zaczynając od klasy pierwszej). Siedzą w siadzie skrzyżnym na wyznaczonej linii startu w rzędach. Na końcu każdego rzędu przygotowany jest stolik z kartkami, klejem i długopisem. Uczniowie zaznajomieni są z zasadami poszczególnych zadań przed ich wykonaniem; znają również miejsce linii półmetka, gdzie będą przygotowane zadania.

 

 

 

ZADANIE 1

Wyszukaj przybory szkolne

Uczniowie z poszczególnych rzędów kolejno startują na hasło-słowo prowadzącego do linii półmetka i wyszukują ilustrację do danego słowa. Każde dziecko w rzędzie otrzymuje inne hasło (przed startem).

1.     Book

2.     Pencil

3.     Schoolbag

4.     Pencil case

5.     Pen

6.     Ruler

 

 

 

ZADANIE 2

Wyścigi losowe- ubrania

Każdy uczeń w grupie ma przydzielony obrazek. Na hasło prowadzącego uczestnicy ścigają się nie wg kolejności w grupie, ale wg hasła np. trzecia osoba może pobiec jako pierwsza jeśli jej obrazek będzie wywołany jako pierwszy.

Kolejność obrazków                Kolejność wyrazów

w rzędach                              wywoływanych przez prowadzącego     

 

1.     T- shirt                                  5. Shoes                              

2.     Dress                                    6. Skirt                  

3.     Socks                                    2. dress

4.     Trousers                               4. Trousers                          

5.     Shoes                                   1. T- shirt

6.     Skirt                                       3. Socks

 

ZADANIE 3

Puzzle- dom i otoczenie

Uczniowie z klas I i II  biegną kolejno po części układanki i przynoszą do stolika, gdzie uczniowie z klas trzecich układają puzzle i naklejają poszczególne nazwy (załączone wyrazy) na układance.

 

 

 

ZADANIE 4

Pytania

Uczestnicy (klasy 1 i 2) biegną kolejno po kartki z pytaniami. Uczniowie klas trzecich zapisują numer pytania i odpowiedź pytanie na karcie pracy.

It has got a long tail and can climb trees. What is this?

What have you got in your schoolbag? Name three objects.

How old are you?

One plus five is…

This animal lives in water and can swim. What is this?

Name three farm animals.

What is in your kitchen. Name three things.

Which fruit do you like?

Name three animals living in the ZOO.

Name three colours.

Name three parts of the body.

This animal is orange and brown and has a long neck. What is this?

How many fingers have you got?

What is your favourite toy?

What is your favourite day of the week?

What`s your name?

What`s this?………..

Name this activity.………….

 

V Podsumowanie punktacji

VI Ogłoszenie wyników

VII Rozdanie dyplomów i nagród

Dane autora: Joanna Tyranowicz


Powrót | Do góry
Zaloguj siÄ™

, aby dodać komentarz.