Polecamy:

Twoja ankieta w 3 krokach




pokoje-stancje.pl
Scenariusz przedstawie szkolnych
Lekcja w kinie

«Zwierzęta żyjące w zoo»

Pobierz do PDF Wydrukuj stronę
Data dodania: 2010-07-31 18:00:30
Autor: Anna Izdebna

W trakcie zajęcia dzieci poznają zwierzęta egzotyczne żyjące w zoo, rozwiązują zagadki o zwierzetach. Mają okazję dokonać kwalifikacji zwierząt, przeliczać elementy oraz stosować znaki matematyczne.

KONSPEKT ZAJĘCIA

Oddział: VI — 6 latki

Prowadząca: Anna Izdebna

Temat kompleksowy: Zwierzęta żyjące w zoo.

Temat zajęcia: Klasyfikacja obrazków zwierząt według określonych warunków.

Porównywanie liczebności zbiorów.

Wprowadzenie znaków matematycznych>,<.

Cele:

Dziecko

— rozwiązuje zagadki o zwierzętach,

— klasyfikuje zwierzęta ze względu na domowe i egzotyczne,

— przelicza elementy,

— nazywa i stosuje znaki matematyczne -,+,=

— rozumie istotę znaków<,> i prawidłowo je stosuje,

Metody

— słowna — treści zagadek, rozmowa, objaśnienia

— czynna — czynności manipulacyjne, elementy metody E.Gruszczyk-Kolczyńskiej, zabawa ruchowa,

Formy pracy — zbiorowa, indywidualna

Pomoce dydaktyczne — treści zagadek, obrazki, sylwety zwierząt, kostka, kasztany, paski brystoli, frotki, karty pracy, magnetofon

PRZEBIEG ZAJĘCIA

1. Rozpoczęcie zajęcia, powitanie.

2. Rozwiązywanie zagadek o zwierzętach

— owca — tygrys — zebra — słoń — gołąb

— koń — żyrafa — kaczka — krowa

3. Klasyfikacja zwierząt na dwa zbiory — zwierzęta egzotyczne i domowe, porównywanie liczebności — mniej, więcej, przeliczanie.

4. Przypomnienie poznanych znaków matematycznych +,-,= (nazywanie i układanie z pasków)

5. Zabawa dydaktyczna„Matematyczna kostka”

Rzucanie kostką, rozwiązywanie działań wskazanych na kostce (dzieci układają działania z kasztanów np. 3+5, 6+2, 4+3)

6. Zabawa ruchowa„Gimnastyka”

Dzieci biegają po sali przy muzyce- na przerwę w muzyce rzucają kostką i wykonują ćwiczenie wskazane na kostce.

7. Wprowadzenie znaków>,< -zabawy z kasztanami

8. Zadania z treścią

  • tulipany (żółte i czerwone)

— porównywanie których jest więcej, a których mniej,

— przeliczanie, stawianie znaków>,<

  • motyle i pszczoły

9. Powrót do zbiorów zwierząt (zwierzęta egzotyczne i zwierzęta domowe), postawienie znaku>,<

10. Zabawa ruchowa

11. Karta pracy

 

Opracowała: Anna Izdebna


Powrót | Do góry
Zaloguj się

, aby dodać komentarz.